POKLADY BOSKOVICKA

POKLADY BOSKOVICKA

ve výstavním prostoru Národního muzea v Lobkovickém paláci na Pražském hradě

Výstavu připravilo Národní muzeum ve spolupráci s Muzeem Boskovicka

Na dvě stě padesáti metrech čtverečních ve výstavním prostoru Národního muzea v Lobkovickém paláci se představuje region Boskovicka, jeho tradice, přírodní bohatství, kultura i různé turistické zajímavosti a atrakce.
Kromě významných nálezů fosilií, jedinečných nálezů z keltských oppid a archeologických nalezišť, zde jsou také představeny vybrané šlechtické rody, cechy a řemesla.
Nechybí ani zmínky o významných rodácích jako byl například Otakar Kubín, František Řehořek či Karel Absolon.
Část výstavy nazvaná Moravské kartografické centrum přiblíží připravovanou expozici kartografie a mapování, která vzniká ve Velkých Opatovicích.

Lákavá je i prezentace známé boskovické židovské městské čtvrti - neotřelou zajímavostí výstavy je představení boskovické Synagogy maior (Velké synagogy).
Autorem jejího výstavního ztvárnění je architekt Tomáš Pavlovský. Jedná se o vyčleněný prostor o rozměrech čtyři krát čtyři metry. Když návštěvník vejde dovnitř, uvidí velkoformátové fotografie interiéru synagogy, což by mu mělo navodit dojem, jako by se nacházel v interiéru synagogy.

Nezapomnělo se ani na dětské návštěvníky - je připraven dětský koutek, kde si budou moci děti zahrát na paleontologa a hledat různé zkameněliny.
K výstavě je připravován také cyklus doprovodných přednášek.

Vedle starosty Boskovic, Ing. Jaroslava Dohnálka, a poslance PSP ČR, Ing. Františka Sivery, nad výstavou převzal záštitu i hejtman Jihomoravského kraje, Ing. Stanislav Juránek.

Informaco otevírací době, vstupném...naleznete na tomto odkazu:
Informace o výstavním prostoru Národního muzea v Lobkovickém paláci na Pražském hradě

Prostor: Lobkovický palác - výstavní prostor Národního muzea v Lobkovickém paláci, Jiřská 3, Praha 1 ( v areálu Pražského hradu)

POKLADY BOSKOVICKA


zpět na hlavní stranu